top of page

בריאות נשית בגיל מעבר

בואי נדבר קצת על גיל המעבר,

איך עוברים אותו בשלום ואיך אני יכולה לעזור לך?

"לא מצליחה לישון. הלילות הלא נגמרים האלה שאני מסתכלת בשעון כל דקה עגולה. האם אצליח לישון בכלל הלילה?

ובבוקר מה יהיה? איך אלך לעבודה אם לא עצמתי עין כל הלילה? איך אתפקד במצב הזה? קר לי – מתכסה ואז חם לי, מעיפה את השמיכה. חוסר השינה הזה מוציא ממני את האישה הרעה, העצבנית. אני לא מזהה את עצמי!"

נשמע לך מוכר?

גיל מעבר - לאן אנחנו עוברות בעצם?

האם החוויה שלך היא שהמעבר הוא לחולי, לירידה במעמד החברתי, לבדידות, לחרדות, לזקנה? או שבחוויה שלך המעבר הוא לבגרות נפשית, חוסן, חכמה, יצירתיות? או אולי גם וגם?

התפיסה המערבית, המושרשת בכולנו רואה בגיל הזה את ההתחלה של הסוף. בתרבות המקדשת נעורים ופריון, אישה בגיל מעבר יורדת במעמדה החברתי.  היחס הזה בא לידי ביטוי גם בגישה הרפואית הרווחת וגם בתעשיית היופי שמגלגלת מיליונים על גבן של נשים שמנסות להישאר צעירות.

בתרבויות שבטיות לדוגמא, התפיסה היא הפוכה. אישה אחרי גיל הפוריות עולה במעמדה ונחשבת ל"אישה החכמה" היא הופכת להיות מנהיגה, מחנכת, מאירת הדרך, יועצת ומרפאה.

מחקרים אנתרופולוגיים הראו שבתרבויות כאלה, נשים כמעט ולא חוות סימפטומים של גיל מעבר.

אז מה נוכל ללמוד מזה?

שהתפיסה שלנו את עצמנו ואת מה שמתרחש בגופנו משפיעה מאוד על הדרך בה נחווה את התופעות של גיל מעבר.

​כמובן ישנם גורמים משפיעים נוספים: התזונה שלנו, אורח החיים שלנו ומידת הסטרס בה אנו נתונים על בסיס יום יומי, איכות השינה שלנו, מערכות יחסים שלנו, איכות הסביבה ועוד.

​הסימפטומים של האישה יכולים להיות מינוריים או כל כך בלתי נסבלים, שחייה מתהפכים עליה והיא תחפש מזור בקדחתנות כדי להחזיר אליה את היכולת להעביר את היום במידה סבירה של שפיות. אי אז היא תפגוש המון מידע סותר ומעט מאוד בהירות. כן הורמונים, לא הורמונים, איזה הורמונים, כן דיקור, לא צמחים. כן צמחים. איזה צמחים... בתוך כל זה, היא עלולה לחוות בלבול ובדידות. כי לעתים קרובות התחושות העמוקות, הפחדים והחרדות לעתיד - נשארים ללא מענה.

​נוסיף לזה תופעה רגשית פחות מדוברת של גיל מעבר – שמשמש זרז להצפה של כל מה ש"שכב בבוידם" שנים: טראומות ישנות שלא עובדו עד הסוף, חלומות שנקברו, פחדים שלא מצאו התייחסות ועוד. ההצפה הרגשית הזו, אם לא מקבלת התייחסות נאותה - יוצרת כאוס בחיים, מקשה ומחמירה את כל התופעות.

​מהיכרות עם צורכיהן של נשים בגיל מעבר שמגיעות אלי לקליניקה, בניתי תהליך ליווי שקראתי לו -  womin  לגיל מעבר.

זהו תהליך של שמונה מפגשים שבהם תקבלי מענה לאתגרים

במספר רבדים:

ברובד הפיזי – טיפול רפלקסולוגי מותאם לגוף שלך ולתופעות שאת חווה + שילוב של ייעוץ מוזל (דרך קולגות שעובדת איתם שנים) לתזונה ותוספים.

ברובד הרגשי – מקום מבטחים שבו תוכלי לעבד ולתת התייחסות לכל אותם דברים שמציפים את התודעה ולעזור להם לבוא על פתרונם. מנסיון רב ולא רק שלי – עיבוד ושחרור של כל אלה, מקלים על הסמפטומים.

ברובד המנטלי – אעזור לך לבחון מחדש את תפיסותייך ומחשבותייך לגבי גיל מעבר, מה שכאמור לעתים משנה את החוויה ועוצמה של הסימפטומים.

ברובד האנרגטי – אעזור לך להביא את הגוף ואת התודעה לרמת רפיון עמוקה דרך מגוון הכלים הכוללים בין היתר עבודה עם קול וצליל. זהו המצב האידיאלי לגוף, המאפשר לתהליכים של ריפוי להתרחש מהר יותר וביעילות גבוהה יותר.

החיבור שנמצא יחד אל החכמה הפנימית הנשית שלך, יעזור לך לנווט בתוך מגוון האתגרים והמידע הסובבים אותך ולמצוא את השביל התואם ביותר אותך, שביל של איכות חיים, שבו תרגישי חשובה, משמעותית ועוצמתית.

 

למידע על מחירים – לחצי כאן:

 

מוזמנת להציץ במיני קורס מדהים שיצרתי בשבילך במתנה:

"ערכת עזרה ראשונה לשיגועי גיל מעבר". כאן כל הפרטים

 

אישה אופטימית גיל מעבר.jpg
bottom of page