top of page
  • לינה טרנה

לעשות סדר במגירות שבפנים

Updated: Jun 6, 2020


מגירות.jpg

בטח תגידי לעצמך: מה כבר את יכולה לחדש לי שלא שמעתי – כן, חג החירות, החופש הפנימי והחיצוני. כן, קראתי גם את כל הכתבות על איך לאכול ולא להשמין מכל החגיגות של סדר פסח והמצות. כן, כבר מצאתי לעצמי את חדר הכושר שארשם אליו מיד אחרי החגים. כן, שמעתי כבר על כל חומרי הניקוי המומלצים לשומנים במטבח, על כל שיטות ניקוי הגוף על ידי אויר, מיצים ועשב חיטה, על כל הסדנאות והפסטיבלים אינספור וכולי וכדומה...

הפתיעי אותי! את אומרת לי... (או שאני מדמיינת?)

למלא כמה וכמה דפי כתיבה גרם לי להבין שלהפתיע אותך כנראה לא אצליח ועצם הרצון הוא תולדה ישירה של עולם הפרסום והמותגים המודרני שכל הזמן מבקש מעמנו עוד ועוד חידושים והמצאות. מתיש משהו. אז החלטתי לא להתאמץ ולכתוב מהלב ועל מה שמעניין אותי ויש סיכוי סביר שיעניין גם אותך.

אז אפתח בשאלה, שאלה שרלוונטית כרגע כל כך לאור העובדה שאומה שלמה של נשים מקרצפת את בתיהן:

איזו תחושה יש לך כשאת אחרי ניקיון של איזה ארון או של כיור במטבח וכשכולו מבריק, נקי ומצוחצח?

אני אישית מרגישה אחרי ניקיון יסודי כזה – התרוממות במצב רוח ורצון לקפץ, מן שחרור וקלילות, מן סיפוק עמוק שהוא הרבה מעבר לעניין עצמו.

זה ישמע לך מצחיק אבל תהליך "שבע מגירות" - תהליך שפיתחתי שמטרתו להחזיר איזון, חיוניות ונינוחות לאמהות שבונות קריירה, עושה תחושה מאוד דומה. תחושה עמוקה של שחרור, קלילות וחופש – חופש להיות אישה במלוא עוצמתה על כל גווניה.

התרבות המערבית חנקה ועדיין חונקת את הנשיות ללא רחם. היא שחררה את הנשים, אך השאירה את הנשיות בכבלים. כמה מאתנו חשות עדיין עבד נעול וכבול בתוך גופנו שלנו. כמה מגביל זה לחיות בתוך גוף שאינני אוהבת, כמה כובל לחיות מבלי היכולת לקבל את העובדה שאני משתנה כל העת.

"ברוך שלא עשני אישה" נמצא שם ברקע, שאותו הפנמנו רובנו פשוטו כמשמעו, כשאשמתה של חווה והחטא הקדמון עדיין רובץ על כתפינו, כשצרחות המכשפות הנשרפות על המוקד עוד מהדהדות אי שם באפלה. כל זה עודנו חי וקיים בתת המודע הקולקטיבי מכוסה בשכבות של ניתוחים פלסטיים, בוטוקס, נשים לבושות בגדי עור עם רובים ופנים קשוחות, מלכות יופי שדופות והצהרות פמיניסטיות על שיוויון.

אז מה הן עושות המגירות?

הן מוציאות לאור ומאווררות ידע חיוני לנו הנשים: כיצד לפתח הקשבה ולהתנהל בהרמוניה ולא נגד המחזוריות שלנו, כיצד לעורר את החכמה האינסופית של גופנו, כיצד ליצור בחיים מתוך משחק ושמחה ולא רק צורך והכרח, כיצד להפיק אנרגיה זמינה מדברים פשוטים כמו הטבע, חברותנו הטובות ועוד ועוד...

אם נחזור לניקיון הפסח המהולל הרי שבסוף היום, בביתך את מוצאת את עצמך יושבת מול המגירות של הארון ושולפת משם כל מיני... בגד שנשכח ופתאום ונורא בא לך עליו, מכתב שכתבה לך חברה לפני 20 שנה ועדיין מרגש אותך, ספר שתכננת לקרוא ולא הגעת אליו כבר שנים או תמונה של הילד שלך, כשהיה ממש תינוק ואת מחייכת לך בנוסטלגיה.

גם בתהליך "שבע מגירות" קורה תהליך דומה במהותו. אנחנו יושבות יחד מול המגירה ופותחות אותה. מביטות פנימה ומתחילות להוציא את מה שנמצא שם, לנקות קצת מתחת, לסדר מחדש – אמונות, דפוסי התנהלות וחשיבה, ידע ותבונה, שאלות ותשובות. לפעמים אנחנו מחליטות לשנות את תוכן המגירה – להוציא משם ולזרוק כמה אמונות ישנות ודפוסים שכבר לא משרתים אותך ולשים במקומם כמה חדשים והרבה יותר יעילים. ואז המגירות האלה, הנקיות המסודרות והמאובזרות היטב – זמינות לנו כשאנחנו בוחרות ליזום פרויקט חדש, לפתוח עסק, לבצע משימה בעבודה, וכד'.

ככה בתום שלבים שונים בתהליך של "שבע מגירות" שאלתי את הנשים המשתתפות ושוחחתי עמן על מה שעברו עד כה ואיך זה בשבילן היום. הדבר המרכזי שעלה זו תחושה של נחת רוח, של קבלה עמוקה שלא הכירו קודם של מי שהן על כל גווניהן, יכולת להעז לעשות דברים שפעם היו נרתעות מהם. הן סיפרו על שקט בראש, על הפחתה במאבקים פנימיים, על עשייה אמיצה, מודעת ונינוחה יותר

ממש כמו אחרי ניקיון פסח – זה אותו הבית כמעט ללא שינויים חיצוניים אך ההרגשה והתחושה בתוכו שונה והרבה יותר נעימה!

אז בתום נקיונות הבית וחגיגות עם המצות - אני פה, מחכה עם המטלית וחומרי ניקוי ממש מעולים לנפש. מזמינה אותך לפגישת היכרות של שיטת "שבע מגירות" שעלותה 150 ₪ (במקום 250 ₪) או 0 ₪ במידה ותחליטי להמשיך בתהליך!

לפרטים נוספים את יכולה לקרוא עוד על תהליך "שבע מגירות" או ליצור קשר ל - 0543003324

31 views0 comments
bottom of page